Sběratelská plechová etue na čtyři stříbrné mince "Legenda o králi Artušovi"

Sběratelská plechová etue na čtyři stříbrné mince "Legenda o králi Artušovi"

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2021
Emisní náklad
500 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Král Artuš

Každý starý národ má příběh o svém zrození. Zatímco některé upadly v zapomnění nebo jsou známé jen hrstce dějepisců, jiné se rozšířily do celého světa. Jedním takovým světoznámým příběhem je britská legenda o králi Artušovi, kterou si lidé vyprávějí již patnáct století. Není divu – v příběhu plném cti, odvahy, lásky a zrady najdeme moudrého panovníka, mocného čaroděje, spanilou královnu, chrabré rytíře, víly a draky i zázračný meč.

To vše se objevuje také v reliéfu stříbrných pamětních mincí ze čtyřdílné minisérie České mincovny:

  • Motivem první epické ražby je souboj dobra a zla vyjádřený osudovým duelem mezi králem Artušem a sirem Mordredem – jedním z rytířů kulatého stolu, který zradil svého pána a stal se jeho nepřítelem na život a na smrt.
  • Druhá mince připomíná setkání Artuše a Jezerní paní, která králi věnovala meč jménem Excalibur. Bájná čepel svému majiteli propůjčovala neobyčejnou moc – činila z něj neporazitelného válečníka i nezpochybnitelného krále všech Britů.
  • Třetí mince je věnována královně Ginevře, kterou ze spárů Artušových nepřátel zachránil jeho nejlepší rytíř Lancelot. Přestože byli oba svému pánovi hluboce oddaní, nedokázali se ubránit lásce, která mezi nimi vzplála.
  • Čtvrtá a poslední emise předkládá kouzelníka Merlina ve společnosti dvou draků, kteří ničili hrad Artušova předchůdce. Mág se s nimi vypořádal, a tak se mohl stát opatrovníkem a věrným mentorem budoucího krále.

Sbírku čtyř mincí si můžete uložit do této plechové sběratelské etue. Její víčko zdobí tematická ilustrace, která připomíná pověst o Artušově první zbrani – meči, který byl uvězněn v kameni a který mohl vytáhnout jen právoplatný král… Nedílnou součástí krabičky je příloha s kresbami Asamata Baltaeva, DiS. – autora mincí.

Poznámka: Součástí sběratelské etue není certifikát pravosti – ten je dodáván ke každé minci zvlášť.

Specifikace

Číslo
E-175V4-4438-01-SE
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
88 g
Česká mincovna
Loading...