Sběratelská plechová etue na čtyři stříbrné mince "Tři mušketýři"

Sběratelská plechová etue na čtyři stříbrné mince "Tři mušketýři"

Stav skladu
březen 2024
Datum emise
březen 2024
Emisní náklad
500 ks
Orientační cena
290 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Tři mušketýři

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Tímto vzletným heslem se řídí tři – vlastně čtyři mušketýři, kteří ožili na stránkách nesmrtelného dobrodružství z pera Alexandra Dumase staršího. Athos, Porthos, Aramis a d'Artagnan se umějí udatně bít i královsky bavit. Vášnivě milují a vrhají se do nebezpečí rovnou po hlavě. Odvahy, cti a přátelství si cení nadevše, ale v cestě jim stojí zrada a intriky. Píše se totiž rok 1625. Evropa je rozdělená náboženskými válkami a klid nepanuje ani ve sladké Francii na dvoře Ludvíka XIII. Podaří se přátelům na život a na smrt zachránit čest královny? Zhatí nástrahy proradného kardinála a jeho nohsledů? Splní se d‘Artagnanovi sen a stane se opravdovým mušketýrem?

Ty nejznámější postavy legendárního románu představuje sběratelská minisérie pamětních mincí:

  • Athos a Milady de Winter – Athos je nejstarším a nejzkušenějším z mušketýrů. Je vznešený a ušlechtilý, ale sužují ho démoni, které utápí ve víně. Příčinou jeho trápení je dávná láska – navenek krásná a záhadná, uvnitř zlá, podlá a všehoschopná intrikánka Milady de Winter.
  • Porthos a kardinál Richelieu – Porthos je velký požitkář, parádník a chvastoun. Jedná impulzivně, ale v jádru je dobrák. Co mu chybí pod čepicí, dohání svou obrovskou silou. Kardinál Richelieu je jeho pravým opakem – v cestě za mocí mu slouží pronikavý intelekt a zrádné úklady.
  • Aramis a vévoda z Buckinghamu – Tajemný Aramis je hloubavý a zbožný, ale také ambiciózní, pohledný a oblíbený u žen. Slabost pro něžné pohlaví má i mocný anglický vévoda z Buckinghamu, jehož láska k francouzské královně by mohla způsobit mezinárodní skandál.
  • d'Artagnan a Constance Bonacieux – Bystrý a odvážný mladý Gaskoněc d'Artagnan je ideálním kandidátem na královského mušketýra. V cestě mu však stojí zbrklost, horkokrevnost a láska. Hlavu má plnou krásné Constance Bonacieux, která je oddanou komornou královny.

Sbírku čtyř mincí si můžete uložit do této plechové sběratelské etue s víčkem ozdobeným tematickou ilustrací. Nedílnou součástí krabičky je tematická příloha.

Poznámka: Součástí sběratelské etue není certifikát pravosti – ten je dodáván ke každé minci zvlášť.

Specifikace

Číslo
E-175V4-4438-05-SE
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
88 g
Česká mincovna
Loading...