Sběratelská plechová etue na čtyři stříbrné mince Vynálezy Leonarda da Vinci

Cena (včetně DPH)
240 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
E-175V4-4400-01
Sběratelská série


Vynálezy Leonarda da Vinci

Řada historiků a vědců uctívá Leonarda da Vinci jako ukázkový příklad renesančního muže – univerzálního génia. Rozsah jeho poznání, co do šířky i hloubky, je v zaznamenané historii bezprecedentní, přičemž největšího věhlasu dosáhl coby umělec a inženýr.

Leonardovou životní vášní bylo létání. Od malička studoval ptáky a snažil se přijít na to, jak se dokáží vymanit z okovů zemské přitažlivosti. Opeřence vnímal jako dokonalé stroje, a není proto divu, že se jejich vlastnosti pokoušel napodobit pomocí techniky. Sny ale účty nezaplatí, a tak se Leonardo musel zabývat i jinými odvětvími. Přestože miloval život a bojování pokládal za nejhorší lidskou činnost, stal se autorem řady návrhů důmyslných válečných strojů, které mu zajistily přízeň mocných patronů a sponzorů.

U příležitosti 500. výročí maestrovy smrti se Česká mincovna rozhodla přenést kouzlo jeho vynálezů na pamětní mince. Čtveřice stříbrných ražeb je rovným dílem věnovaná právě strojům létajícím a válečným – najdete mezi nimi:

  • helikoptéru
  • kluzák
  • kulomet
  • tank

Kompletní minisérii si můžete uložit do této stylové plechové krabičky. Její víčko zdobí ikonická Leonardova studie proporcí lidského těla známá jako Vitruviánský muž. Uvnitř pak najdete výpravnou ilustrovanou přílohu ve stylu renesančního skicáře.


 

Váha
88 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
OSTATNÍ
Číslo
E-175V4-4400-01
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
leden 2019
Balení
Plechová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne