Sběratelská plechová etue na čtyři stříbrné mince Vynálezy Leonarda da Vinci

Sběratelská plechová etue na čtyři stříbrné mince Vynálezy Leonarda da Vinci

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2019
Emisní náklad
500 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Vynálezy Leonarda da Vinci

Řada historiků a vědců uctívá Leonarda da Vinci jako ukázkový příklad renesančního muže – univerzálního génia. Rozsah jeho poznání, co do šířky i hloubky, je v zaznamenané historii bezprecedentní, přičemž největšího věhlasu dosáhl coby umělec a inženýr.

Leonardovou životní vášní bylo létání. Od malička studoval ptáky a snažil se přijít na to, jak se dokáží vymanit z okovů zemské přitažlivosti. Opeřence vnímal jako dokonalé stroje, a není proto divu, že se jejich vlastnosti pokoušel napodobit pomocí techniky. Sny ale účty nezaplatí, a tak se Leonardo musel zabývat i jinými odvětvími. Přestože miloval život a bojování pokládal za nejhorší lidskou činnost, stal se autorem řady návrhů důmyslných válečných strojů, které mu zajistily přízeň mocných patronů a sponzorů.

U příležitosti 500. výročí maestrovy smrti se Česká mincovna rozhodla přenést kouzlo jeho vynálezů na pamětní mince. Čtveřice stříbrných ražeb je rovným dílem věnovaná právě strojům létajícím a válečným – najdete mezi nimi:

  • helikoptéru
  • kluzák
  • kulomet
  • tank

Kompletní minisérii si můžete uložit do této stylové plechové krabičky. Její víčko zdobí ikonická Leonardova studie proporcí lidského těla známá jako Vitruviánský muž. Uvnitř pak najdete výpravnou ilustrovanou přílohu ve stylu renesančního skicáře.

Poznámka: Součástí sběratelské etue není certifikát pravosti – ten je dodáván ke každé minci zvlášť.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
E-175V4-4400-01
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
88 g
Balení
Plechová etue
Česká mincovna
Loading...