Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme

Sběratelský box - Na kolech

Cena (včetně DPH)
200 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
O-56546-2019
Sběratelská série


Na kolech

K nejvýznamnějším průmyslovým odvětvím v České republice patří strojírenský průmysl. České země byly technickou velmocí už od dob průmyslové revoluce a v našich výrobních závodech vznikaly nejrůznější pokrokové stroje. Byly nejen funkční, ale také krásné a dostávalo se jim uznání i obdivu po celém světě.

Ty nejzajímavější motorizované dopravní prostředky vyprodukované tuzemskými podniky představuje cyklus stříbrných mincí České mincovny s názvem Na kolech. Na své si přijdou milovníci historických automobilů, motocyklů i vlaků:

  • Osobní automobil Škoda Felicia – Škoda Felicia spatřila světlo světa v roce 1959, a v roce 2019 tak slaví 60. narozeniny. Se sportovním kabrioletem, který v době svého vzniku působil jako zjevení, se na silnicích setkáváme dodnes a jeho majitelé jsou na něj právem hrdí.
  • Nákladní automobil NW – Novátorský vůz značky NW byl prvním nákladním automobilem ve střední Evropě a jedním z prvních na světě. Prototyp, který vznikl v Kopřivnické vozovce, předchůdkyni dnešní automobilky Tatra, se veřejnosti představil v roce 1889, před 130 lety.
  • Motocykl Jawa 500 OHV – První sériově vyráběný motocykl značky Jawa, který je známý pod přezdívkou Rumpál, se začal vyrábět v roce 1929, tedy před 90 lety. V průběhu pěti let vznikla pouhá tisícovka kusů, a tak je dnes tento luxusní stroj vyhledávanou sběratelskou raritou.
  • Vlaková souprava Slovenská strela – Futuristický vůz M 290.0 byl vyroben pro státní dráhy v Tatře Kopřivnice v počtu dvou kusů. Pravidelný provoz stroje reprezentujícího technický pokrok předválečného Československa trval pouhé čtyři roky a skončil roku 1939, před 80 lety.

Každá mince je uložena do atraktivního balení s dobovými fotografiemi. Čtyřdílný komplet si můžete uložit do tohoto praktického sběratelského boxu.

Váha
122 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
OSTATNÍ
Číslo
O-56546-2019
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
duben 2019
Balení
Blistr, Box na blistry
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne