LEGENDY ZOH 2018

Jako památka na největší sportovní svátek vycházejí tradiční stříbrné medaile – nikoli sportovní, ale pamětní. Českým sportovcům, kteří stanou na stupních vítězů, pak vzdají hold zlaté a stříbrné mince.

 
Stříbrná pamětní medaile

Olympijské hry Jižní Korea 2018

SPECIFIKACE: AG 999 / 34 mm / 16 g / proof / 500 ks

V asijských zemích se zimní olympiáda nepořádá příliš často. První se konala roku 1972 v japonském Sapporu, druhá roku 1998 v japonském Naganu, kde zazářila česká výprava, a třetí se – o rovných 20 let později – vypravila do jihokorejského Pchjongčchangu.

990 Kč Zobrazit v eshopu
Zimní olympijské hry Korea 2018
 

O České mincovně

Jsme výhradní dodavatel oběžných mincí ČNB

Dodavatel českých mincí

Naše dílo oceňuje celá Česká republika. Česká mincovna totiž stojí za výrobou všech mincí pro Českou národní banku – oběžných, které vám cinkají v kapsách, i těch z drahých kovů.

Kvalita a tradiční zpracování našich výrobků

Mistři svého řemesla

Ze spolupráce s předními akademickými sochaři, malíři, renomovanými medailéry a nadanými mladými umělci vycházejí tradiční, ale také originální a nevšední produkty.

25 let České mincovny

Tradiční česká společnost

Na trhu působíme již od roku 1993. Ctíme tradici ražby mincí na území České republiky, ale zároveň podporujeme inteligentní inovace a využíváme nejmodernější technologie.

Ve všem si základáme na důvěryhodnosti a spolehlivosti

Na své si přijde každý

V naší nabídce najdete pestrý výběr pamětních, investičních i dárkových mincí a medailí. Objevují se na nich ryze české motivy, ale také témata, která jsou vyloženě světová.