Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Aquaman

Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Aquaman

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Ti nejznámější superhrdinové vydavatelství DC Comics jsou sdruženi v Lize spravedlnosti. Mezi jejími zakládajícími členy nechybí Aquaman, kterému vzdává hold speciální „coin note“ – mince v podobě bankovky vyrobená ze stříbra.

Potomek dvou světů – syn strážce majáku a královny podmořské říše – je pánem bájné Atlantidy, sedmi moří a s nimi i dvou třetin zemského povrchu. Arthur Curry,
jak zní jeho lidské jméno, je však známý také na souši, a to pod přezdívkou Aquaman. Jeden z nejmocnějších superhrdinů je obdařen nadlidskou silou – nejen fyzickou, ale také psychickou. Před královským trojzubcem, kterým vládne s velkou obratnostní, se třese nejeden superpadouch a jeho telepatické schopnosti mu umožňují komunikovat s podmořskými tvory.

Reverzní strana „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, předkládá dvě vyobrazení Aquamana inspirovaná jeho filmovou podobou – jedno je kolorované a druhé má podobu rytiny – spolu se symbolem Atlantidy a logem JUSTICE LEAGUE. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2018.

Kompletní šestice superhrdinů má své místo ve sběratelském albu, které bylo nedílnou součástí Batmanovy emise.

Specifikace

Číslo
84316-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...