Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Cyborg

Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Cyborg

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Lize spravedlnosti najdeme ty největší superhrdiny vydavatelství DC Comics. Mezi jejími zakládajícími členy nechybí Cyborg, kterému vzdává hold speciální „coin note“ – mince v podobě bankovky vyrobená ze stříbra.

Napůl muž, napůl stroj, ale celý hrdina – takový je Victor Stone.
I když byl geniálním dítětem, netoužil jít ve stopách svých rodičů, kteří se k němu chovali jako k pokusnému morčeti. Namísto mysli začal trénovat své tělo, aby se stal špičkovým atletem, ale osud byl k němu krutý. Experimenty jeho rodičů se mu staly osudnými a málem ho stály život. Otec sužovaný výčitkami svého syna zachránil jen s pomocí mechanických implantátů, a tak se zrodil Cyborg – superhrdina počítačového věku, který odhodlaně bojuje se zlem i za zachování svého lidství.

Reverzní strana „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, předkládá dvě vyobrazení Cyborga inspirovaná jeho filmovou podobou – jedno je kolorované a druhé má podobu rytiny – spolu se symbolem v podobě písmena C a logem JUSTICE LEAGUE. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2018.

Kompletní šestice superhrdinů má své místo ve sběratelském albu, které bylo nedílnou součástí Batmanovy emise.

Specifikace

Číslo
84315-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...