Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Batman

Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Batman

Stav skladu
Vyprodáno
Cena
1 090 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Ti nejznámější superhrdinové vydavatelství DC Comics jsou sdruženi v Lize spravedlnosti. Mezi jejími zakládajícími členy nechybí Batman, kterému vzdává hold speciální „coin note“ – mince v podobě bankovky vyrobená ze stříbra.

Temný rytíř, maskovaný křižák, nejlepší detektiv na světě, Batman.
Kdo by neznal alter ego miliardáře Bruce Waynea, který poté, co mu v dětství zavraždili rodiče, přísahal, že bude chránit město Gotham před všudypřítomným zlem. V přestrojení za netopýřího muže neúnavně bojuje s nekonečným zástupem šílených padouchů, avšak na rozdíl od většiny superhrdinů nemá k dispozici nadpřirozené schopnosti – v boji se zločinem mu místo toho slouží dokonalá fyzička a pronikavý intelekt, ale také špičkové technologie.

Reverzní strana „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, předkládá dvě vyobrazení Batmana inspirovaná jeho filmovou podobou – jedno je kolorované a druhé má podobu rytiny – spolu s netopýřím symbolem a logem JUSTICE LEAGUE. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2018.

Součástí emise je sběratelské album, které vedle Batmana pojme ještě pět dalších superhrdinů.

Specifikace

Číslo
84314-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...