Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Flash

Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Flash

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Liga spravedlnosti sdružuje ty největší superhrdiny vydavatelství DC Comics. Mezi jejími zakládajícími členy nechybí Flash, kterému vzdává hold speciální „coin note“ – mince v podobě bankovky vyrobená ze stříbra.

Nejrychlejší muž na světě je rychlý jako blesk,
a protože to byla právě bouřka, která mu dala nadlidské schopnosti, přijal policejní vyšetřovatel Barry Allen pseudonym Flash. Rychlost, kterou tento superhrdina dokáže vyvinout, nezná hranic – dokonce nezřídka porušuje samotné zákony fyziky. Flash tak dokáže překonat rychlost světla, což mu umožňuje cestovat v čase a napravit tragické události, při kterých nestihl zasáhnout, nebo rozvibruje molekuly svého těla tak, že zvládne projít pevnou hmotou.

Reverzní strana „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, předkládá dvě vyobrazení Flashe inspirovaná jeho filmovou podobou – jedno je kolorované a druhé má podobu rytiny – spolu s emblémem blesku a logem JUSTICE LEAGUE. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2018.

Kompletní šestice superhrdinů má své místo ve sběratelském albu, které bylo nedílnou součástí Batmanovy emise.

Specifikace

Číslo
84317-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...