Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Superman

Stříbrná "coin note" Liga spravedlnosti - Superman

Stav skladu
Skladem
Cena
1 090 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Liga spravedlnosti sdružuje ty největší superhrdiny vydavatelství DC Comics. Mezi jejími zakládajícími členy nechybí Superman, kterému vzdává hold speciální „coin note“ – mince v podobě bankovky vyrobená ze stříbra.

Muž z oceli, poslední syn Kryptonu, Kal-El, Clark Kent, Superman.
Pod řadou jmen se skrývá nejmocnější bytost na planetě Zemi. Úplně první superhrdina je rychlejší než vystřelená kulka a silnější než lokomotiva, má mrazivý dech, ohnivý pohled, rentgenový zrak a dokonalý sluch a v neposlední řadě dokáže létat. Je paradoxní, že Superman, který je ztělesněním těch nejušlechtilejších lidských ideálů – pravdy, soucitu a spravedlnosti – je ve skutečnosti mimozemšťanem, kterého rodiče poslali na cestu vesmírem, aby unikl zkáze rodné planety.

Reverzní strana „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, předkládá dvě vyobrazení Supermana inspirovaná jeho filmovou podobou – jedno je kolorované a druhé má podobu rytiny – spolu s erbem rodu Elů a logem JUSTICE LEAGUE. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2018.

Kompletní šestice superhrdinů má své místo ve sběratelském albu, které bylo nedílnou součástí Batmanovy emise.

Specifikace

Číslo
84319-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...