Stříbrná absolventská medaile - Karlova univerzita s věnováním proof

Stříbrná absolventská medaile - Karlova univerzita s věnováním proof

Stav skladu
Do 14 dnů
Datum emise
únor 2020
Cena
2 490 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Titulární medaile

Po dokončení studia získává absolvent Karlovy univerzity akademický titul a diplom, ale za svůj úspěch si zaslouží ještě něco navíc – stříbrnou pamětní medaili České mincovny, na kterou vyryjeme vaše věnování nebo jakýkoli jiný text.

Karel IV.
byl osvícený panovník, který si dobře uvědomoval význam vzdělanosti národa, a svým poddaným proto zajistil první vysoké učení v českých zemích. Jedna z nejstarších evropských univerzit – nejstarší severně od Itálie a východně od Paříže – si záhy získala mezinárodní uznání a její dějiny jsou dějinami naší vlasti. Byla úzce spjata s mistrem Janem Husem a jeho reformním hnutím, s vládou Rudolfa II., který z Prahy vytvořil metropoli vzdělanosti, s protihabsburskou opozicí, která vyústila ve třicetiletou válku, s jarem národů, slovanskou emancipací a vznikem samostatného Československa i s bojem proti útlaku totalitních režimů 20. století. Dnes se Karlova univerzita řadí do prestižního klubu 300 nejlepších vysokých škol světa a stříbrná pamětní medaile bude jejím absolventům navždy připomínat, jak pyšní mohou být na své vzdělání.

Autory medaile se stali dva mladí medailéři Daniel Antoni a Martin Pospíšil. Averzní strana předkládá korunovaný portrét Karla IV. obklopený česko-latinským opisem KARLOVA UNIVERZITA – UNIVERSITAS CAROLINA. Vlevo od portrétu je umístěn císařský monogram Karla IV., vpravo pak iniciála K ze zakládací listiny univerzity. Dekorativní pozadí averzu navazuje na výtvarné řešení univerzitní pečeti s Karlem IV. a svatým Václavem, kterou najdete na reverzní straně medaile. Pečeť je zavěšena pod prázdnou plochou, kam vyryjeme text dle vašeho přání. Může jít o osobní věnování, jméno a datum promoce, citát, … – fantazii se meze nekladou.

V nabídce České mincovny najdete také variantu medaile bez věnování, na jejíž reverzní straně najdete detailní vyobrazení pečeti Karlovy univerzity v plné velikosti.

Prodej medailí bez personifikace není možný.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31513-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
VOŠ
Autor reverzu
VOŠ
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
42 g
Průměr
50 mm
Balení
Stříbrná papírová etue nebo Černá kožená etue s barevným přebalem
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...