Stříbrná titulární medaile JUDr. s věnováním proof

Stříbrná titulární medaile JUDr. s věnováním proof

Stav skladu
Do 14 dnů
Datum emise
květen 2014
Cena
2 490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Titulární medaile

„Nespravedlivost na jednom místě zeměkoule ohrožuje spravedlnost na celém světě.“ Martin Luther King

Doktor práv, tedy JUDr., je akademická hodnost, kterou se mohou honosit ti, kdo po získání magisterského titulu úspěšně prošli náročným rigorózním řízením.

Tato zkratka ovšem ukrývá také pevné rozhodnutí nestranně a svědomitě ctít právo a etiku svého povolání, chránit lidská práva a zachovávat ústavní a jiné zákony. Chcete-li sdělit čerstvému JUDr., že si jeho volby velmi vážíte a že mu v jeho profesním životě přejete hodně štěstí a úspěchů, učiňte tak krásnou pamětní medailí z ryzího stříbra s věnováním.

Stříbrná titulární medaile od České mincovny je řemeslným skvostem, jehož návrh připravila mladá nadaná výtvarnice Irena Hradecká, DiS. Ta na averzu vyjádřila právnickou profesi vyobrazením řecké bohyně spravedlnosti Diké s šátkem přes oči a s váhami v ruce. Podklad lícové strany je zdoben nápisy JURIS UNIVERSI DOCTOR. Na reverzu je pak připraven prostor pro vaše osobní věnování.

Diké byla dcerou nejvyššího boha Dia a bohyně Themidy. Kdykoli Zeus vynášel soudy, stály při něm společně Diké s Themidou, která měla na starost zákonný pořádek. Obě bohyně pak coby ochránkyně práva svou přítomností po Diově boku vyjadřovaly významnou symboliku – že totiž spravedlnost a zákonný pořádek nejsou totožné pojmy. Římané oba tyto významy spojují v jediné bohyni spravedlnosti a práva, která se jmenuje Justitia.

Sloužit lidstvu ve jménu spravedlnosti je obtížný úkol, za jehož přijetí patří budoucím soudcům, advokátům, státním zástupcům a notářům obrovský dík. Nic jej nevyjádří vznešeněji, než stříbrná pamětní medaile s osobním věnováním.

Prodej medailí bez personifikace není možný.

Specifikace

Číslo
30940-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
42 g
Průměr
50 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...