Stříbrná titulární medaile MUDr. proof

Stříbrná titulární medaile MUDr. proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
květen 2014
Cena
2 290 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Titulární medaile

„Přísahám a volám Apollóna lékaře a Asklépia a Hygieiu a Panakín a všechny bohy a bohyně za svědky, že budu tuto smlouvu a přísahu dle svých možností a dle svého svědomí dodržovat.“

První slova Hippokratovy přísahy, která, jsou-li vyřčena ústy čerstvého lékaře nebo lékařky, nahrnou slzy do očí rodině a blízkým přátelům. Slova, která nevyjadřují zdárné ukončení obtížných studií. Jsou obrovským závazkem a slibem, jehož význam bude s léty lékařské praxe sílit. 

Uchovejte výjimečnost velkého okamžiku v ryzím stříbře, které nikdy, stejně jako tento slib, neztratí svou hodnotu. Stříbrná titulární medaile MUDr. od České mincovny je umělecký klenot, jenž se bude vyjímat ve sbírce každého lékaře. Jejím věnováním nejlépe vyjádříte své uznání a podporu tomu, kdo se odhodlal lidem pomáhat, uzdravovat je a léčit po celý svůj život.

Zpracování návrhu medaile se dovedně ujala Irena Hradecká, DiS. Na reverzu vyobrazila portrét Jana Amose Komenského jakožto symbolu vzdělanosti, o jejíž rozvoj se tento velký učenec a spisovatel během svého života tolik zasloužil. Averz titulární medaile z ryzího stříbra představuje Aeskulapovu hůl, známý znak lékařů a farmaceutů. Motiv holi obtočené Asklépiovým hadem má kořeny ve starověkém Řecku a zpodobňuje sílu, zdraví a zdárné hojení a má přinášet naději na úspěšné uzdravení a boží pomoc při léčbě.

Každého, kdo si vybral za životní partnerku medicínu, čeká náročná, ale smysluplná budoucnost. Tato volba není pouze volbou povolání, ale je především obrovským posláním. Poděkujte mu za ni krásnou titulární medailí od České mincovny.

Specifikace

Číslo
30757-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
42 g
Průměr
50 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...