Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Dárky
  3. Dárky s věnováním
  4. Stříbrná absolventská medaile - Karlova univerzita s …
Zpět

Stříbrná absolventská medaile - Karlova univerzita s věnováním proof

Cena (včetně DPH)
2 250 Kč
Stav skladu
Do 14 dnů
Číslo
31513-721
Sběratelská série


Po dokončení studia získává absolvent Karlovy univerzity akademický titul a diplom, ale za svůj úspěch si zaslouží ještě něco navíc – stříbrnou pamětní medaili České mincovny, na kterou vyryjeme vaše věnování nebo jakýkoli jiný text.

Karel IV.
byl osvícený panovník, který si dobře uvědomoval význam vzdělanosti národa, a svým poddaným proto zajistil první vysoké učení v českých zemích. Jedna z nejstarších evropských univerzit – nejstarší severně od Itálie a východně od Paříže – si záhy získala mezinárodní uznání a její dějiny jsou dějinami naší vlasti. Byla úzce spjata s mistrem Janem Husem a jeho reformním hnutím, s vládou Rudolfa II., který z Prahy vytvořil metropoli vzdělanosti, s protihabsburskou opozicí, která vyústila ve třicetiletou válku, s jarem národů, slovanskou emancipací a vznikem samostatného Československa i s bojem proti útlaku totalitních režimů 20. století. Dnes se Karlova univerzita řadí do prestižního klubu 300 nejlepších vysokých škol světa a stříbrná pamětní medaile bude jejím absolventům navždy připomínat, jak pyšní mohou být na své vzdělání.

Autory medaile se stali dva mladí medailéři Daniel Antoni a Martin Pospíšil. Averzní strana předkládá korunovaný portrét Karla IV. obklopený česko-latinským opisem KARLOVA UNIVERZITA – UNIVERSITAS CAROLINA. Vlevo od portrétu je umístěn císařský monogram Karla IV., vpravo pak iniciála K ze zakládací listiny univerzity. Dekorativní pozadí averzu navazuje na výtvarné řešení univerzitní pečeti s Karlem IV. a svatým Václavem, kterou najdete na reverzní straně medaile. Pečeť je zavěšena pod prázdnou plochou, kam vyryjeme text dle vašeho přání. Může jít o osobní věnování, jméno a datum promoce, citát, … – fantazii se meze nekladou.

V nabídce České mincovny najdete také variantu medaile bez věnování, na jejíž reverzní straně najdete detailní vyobrazení pečeti Karlovy univerzity v plné velikosti.

Materiál
Stříbro
Váha
42 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
50 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
VOŠ
Autor reverzu
VOŠ
Číslo
31513-721
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
únor 2020
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna