Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - BB8

Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - BB8

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2019
Emisní náklad
50000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Sedmá epizoda Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí zahájila novou kapitolu zbožňované filmové ságy. Její postavy, mezi kterými nechybí droid BB-8, se objevují na speciálních mincích v podobě bankovek vyrobených ze stříbra.

Droid BB-8
je maličký, ale neohrožený astromech, který ve službách Nové republiky a Odboje bojuje proti nemilosrdnému Prvnímu řádu. V jeho oranžovo-bílém kulovitém těle, na kterém balancuje klenutá hlava, se ukrývá celá řada užitečných nástrojů. Ty droidovi umožňují opravy vesmírných plavidel za letu, složité výpočty hyperprostorových skoků i záškodnické akce v týlu nepřítele. Rovněž mu pomáhají dostávat z nesnází svého pána a přítele – stíhacího pilota Poea Damerona.

Na reverzní straně „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, je BB-8 vyobrazen hned dvakrát – první portrét (s detailním záběrem na tělo) je kolorovaný a druhý (ve společnosti Rey) má podobu rytiny. V reliéfu se vyjímá ještě insignie Odboje Nové republiky. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2019.

Kompletní sbírku mincí „coin note“ si můžete uložit do sběratelského alba, které je nedílnou součástí mince věnované Rey.

Specifikace

Číslo
84341-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...