Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Finn

Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Finn

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2019
Emisní náklad
50000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Sedmá epizoda Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí zahájila novou kapitolu zbožňované filmové ságy. Její postavy, mezi kterými nechybí Finn, se objevují na speciálních mincích v podobě bankovek vyrobených ze stříbra.

Galaktická občanská válka sice skončila pádem Impéria, ale jeho temná ideologie přetrvala. Její přívrženci pak potají vybudovali První řád – vojenskou mašinerii, která se měla znovu chopit moci. Páteří Prvního řádu se staly legie stormtrooperů – nemilosrdných vojáků v bílé zbroji, ze kterých byly od dětství vychovávány stroje na zabíjení. Stormtrooper FN-2187 se ale vymývaní mozků a nenávistné propagandě vzepřel, zběhl a pod jménem Finn se stal klíčovou postavou Odboje.

Na reverzní straně „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, je Finn vyobrazen hned dvakrát – první portrét (se světelným mečem) je kolorovaný a druhý (ve společnosti stormtroopera Prvního řádu) má podobu rytiny. V reliéfu se vyjímá ještě insignie Odboje Nové republiky. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2019.

Kompletní sbírku mincí „coin note“ si můžete uložit do sběratelského alba, které je nedílnou součástí mince věnované Rey.

Specifikace

Číslo
84339-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...