Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Kylo Ren

Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Kylo Ren

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2019
Emisní náklad
50000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Sedmá epizoda Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí zahájila novou kapitolu zbožňované filmové ságy. Její postavy, mezi kterými nechybí Kylo Ren, se objevují na speciálních mincích v podobě bankovek vyrobených ze stříbra.

Galaktická občanská válka skončila, Impérium padlo a opět nastal čas Republiky. Spolu s ní se měl znovuzrodit také řád rytířů Jedi, jehož nejslibnější nadějí se stal Ben Solo – syn Hana Sola a princezny Leiy. Chlapec obdařený spojením se Sílou se stal chráněncem Luka Skywalkera, který se ze svého synovce snažil vychovat moudrého a spravedlivého rytíře. V neklidném Benovi však převládlo dědictví jeho děda a podlehl Temné straně. Jako Kylo Ren se pak rozhodl ovládnout celou galaxii…

Na reverzní straně „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, je Kylo Ren vyobrazen hned dvakrát – první portrét (s maskou a světelným mečem) je kolorovaný a druhý (bez masky) má podobu rytiny. V reliéfu se vyjímá ještě insignie Prvního řádu. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2019.

Kompletní sbírku mincí „coin note“ si můžete uložit do sběratelského alba, které je nedílnou součástí mince věnované Rey.

Specifikace

Číslo
84338-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...