Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Leia a Han Solo

Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Leia a Han Solo

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2019
Emisní náklad
50000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Sedmá epizoda Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí zahájila novou kapitolu zbožňované filmové ságy. Její postavy, mezi kterými nechybí princezna Leia a Han Solo, se objevují na speciálních mincích v podobě bankovek vyrobených ze stříbra.

Han Solo a princezna Leia
se stali největšími hrdiny Galaktické občanské války. Jejich odvážné činy vedly k pádu Impéria, který vyústil v nebývalou éru svobody a prosperity, ale sami se štěstí nedočkali. Jejich syn Ben, který po matce zdědil spojení se Sílou, podlehl Temné straně a s úmyslem ovládnout galaxii přešel na stranu totalitního Prvního řádu. Každý z rodičů se pak s rodinnou tragédií vypořádal po svém – zatímco Leia se pustila do boje s Prvním řádem, Han se vrátil k povolání pašeráka…

Na reverzní straně „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, najdete hned dva dvojportréty Hana a Leiy – první je kolorovaný a druhý má podobu rytiny. V reliéfu se vyjímá ještě insignie Odboje Nové republiky. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2019.

Kompletní sbírku mincí „coin note“ si můžete uložit do sběratelského alba, které je nedílnou součástí mince věnované Rey.

Specifikace

Číslo
84337-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...