Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Poe Dameron

Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Poe Dameron

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2019
Emisní náklad
50000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Sedmá epizoda Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí zahájila novou kapitolu zbožňované filmové ságy. Její postavy, mezi kterými nechybí Poe Dameron, se objevují na speciálních mincích v podobě bankovek vyrobených ze stříbra.

Nová republika,
která se zrodila po pádu Impéria, je sice mírumilovná, ale to neznamená, že by byla bezbranná. Její nejobávanější prostředek sebeobrany tvoří jednomístné stíhačky X-Wing, které v Galaktické občanské válce prosluly jako ničitelé Hvězdy smrti. Ani ta nejdokonalejší vesmírná loď však není ničím bez prvotřídního pilota, jakým je stíhací eso Poe Dameron. Přestože jeho sebevědomí může hraničit s arogancí, lepšího spolubojovníka byste v bitvě hledali jen těžko…

Na reverzní straně „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, je Poe Dameron vyobrazen hned dvakrát – první portrét (s detailním záběrem na tvář) je kolorovaný a druhý (ve společnosti droida BB-8) má podobu rytiny. V reliéfu se vyjímá ještě insignie Odboje Nové republiky. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2019.

Kompletní sbírku mincí „coin note“ si můžete uložit do sběratelského alba, které je nedílnou součástí mince věnované Rey.

Specifikace

Číslo
84340-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...