Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Rey

Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Rey

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2019
Emisní náklad
50000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Sedmá epizoda Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí zahájila novou kapitolu zbožňované filmové ságy. Její postavy, mezi kterými nechybí Rey, se objevují na speciálních mincích v podobě bankovek vyrobených ze stříbra.

Osiřelá dívka jménem Rey strávila celý svůj život na zapadlé písečné planetě Jakku – sama a bez pomoci. Nehostinná poušť nenabízí mnoho příležitostí k obživě, a tak se musela spolehnout na svůj důvtip. Přežívala na pozůstatcích obrovské bitvy z časů Galaktické občanské války a bláhově snila o lepší budoucnosti. Jednoho dne jí ale zkřížil cestu malý droid BB-8 hledající pomoc a vrhnul ji do víru vesmírného dobrodružství, ve kterém spolu soupeří Světlá a Temná strana Síly…

Na reverzní straně „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, je Rey vyobrazena hned dvakrát – první portrét (s detailním záběrem na tvář) je kolorovaný a druhý (se záběrem na Reyin speeder) má podobu rytiny. V reliéfu se vyjímá ještě insignie Odboje Nové republiky. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2019.

Součástí emise je sběratelské album, které vedle Rey pojme ještě dalších šest mincí „coin note“.

Specifikace

Číslo
84336-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
album s blistry
Česká mincovna
Loading...