Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Stormtrooper

Stříbrná "coin note" Star Wars VII 2019 - Stormtrooper

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2019
Emisní náklad
50000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Sedmá epizoda Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí zahájila novou kapitolu zbožňované filmové ságy. Její postavy, mezi kterými nechybí stormtrooper Prvního řádu, se objevují na speciálních mincích v podobě bankovek vyrobených ze stříbra.

Stormtroopeři
byli páteří galaktického Impéria. Tvořili planetární posádky, doprovázeli námořnictvo a byli nasazováni nejen v ozbrojených konfliktech, ale také jako pořádkové složky v oblastech civilních nepokojů. Po pádu Impéria se vojáci v bílé zbroji stali symbolem Prvního řádu. Tato diktatura se však namísto klonů či branců rozhodla využít děti. Mnohaletý tvrdý dril, vymývání mozků, potlačování individuality – to vše učinilo ze strormtrooperů Prvního řádu nemilosrdné bojovníky.

Na reverzní straně „bankovky“, která vznikla v Novozélandské mincovně, je stormtrooper vyobrazen hned dvakrát – první portrét (s detailním záběrem na přilbu) je kolorovaný a druhý (s blasterem) má podobu rytiny. V reliéfu se vyjímá ještě insignie Prvního řádu. Averz pak nese nezbytné atributy emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2019.

Kompletní sbírku mincí „coin note“ si můžete uložit do sběratelského alba, které je nedílnou součástí mince věnované Rey.

Specifikace

Číslo
84342-799
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
5 g
Rozměr
150 x 70 mm
Balení
Blistr
Česká mincovna
Loading...