Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars 2020 Lando Calrissian …
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars 2020 Lando Calrissian proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84287-751


Hrdinové Star Wars

Jak se jmenoval gambler, kterého Han Solo při partičce sabaccu připravil o Millennium Falcona? Každý správný fanoušek Hvězdných válek vám řekne, že to byl Lando Calrissian. Právě jemu je věnována další stříbrná mince ze sběratelské série.

Lando Calrissian proslul svým neodolatelným šarmem, ale každý, kdo ho poznal blíže, rychle zjistil, že tomuto podfukáři není radno věřit. Pro osobní prospěch neváhal v životě lhát a podvádět, a nakonec se vypracoval až na barona Oblačného města – důlní kolonie na planetě Bespin. Když se však rozhodovalo o osudu celé galaxie, obětoval vše, čeho dosáhl, aby pomohl starému příteli, a v čele povstání proti zlovolnému císaři nasadil vlastní život…

Reverzní strana pamětní mince předkládá scénu z páté filmové epizody Hvězdných válek – Lando plný výčitek se sklání nad zmraženým tělem svého přítele Hana Sola, kterého zradil, aby ochránil své postavení. Averzní strana pak nese portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání 2020 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) – tedy atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue. Minci v oficiální licenci vyrazil tým Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí každé emise je elegantní dřevěná etue se speciálním mechanismem, který slouží k vystavení mince.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84287-751
Emisní náklad
10000 ks
Datum emise
únor 2020
Balení
kartonová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandské dollary