Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars 2020 Strážci říše - Stormtrooper stand

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars 2020 Strážci říše - Stormtrooper stand

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2020
Emisní náklad
2000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Hrdinové Star Wars

Nový cyklus Novozélandské mincovny inspirovaný filmovou ságou Star Wars přestavuje na netradičních stříbrných mincích bojovníky galaktického impéria. I když je císař Palpatine takřka všemocný, není ničím bez armády, která by napříč galaxií prosazovala jeho vůli, a jako první vyrážejí do bitvy stormtroopeři.

V Klonových válkách se organičtí vojáci ukázali být mnohem efektivnější než bojoví droidi a císař si toho byl dobře vědom. Ve své armádě však klonované vojáky postupně nahradil branci ze všech koutů galaxie a vytvořil z nich obávané úderné jednotky. Tito stormtroopeři se pak stali páteří Impéria – doprovázeli námořnictvo a tvořili planetární posádky. Byli nasazováni nejen v ozbrojených konfliktech, ale také jako pořádkové složky v oblastech civilních nepokojů, o které v časech Palpatinovy hrůzovlády nebyla nouze. Jejich výcvik a vybavení se lišily podle prostředí, ve kterém byli nasazeni, ale jedno měli společné – ochrannou zbroj s přilbou, která z armády činila zdánlivě nekonečnou anonymní masu. Je ironické, že barvou vojáků prosazujících vůli temné strany Síly se stala bílá…

Reverzní strana obdélníkové mince zkrášlené patinou předkládá kolorovanou polopostavu stormtroopera, který svírá blaster. V plastickém reliéfu na pozadí je pak nastoupena celá úderná jednotka. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2020 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84289-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandské dolary
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...