Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars 2020 Strážci říše - …
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars 2020 Strážci říše - Stormtrooper stand

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84289-751


Hrdinové Star Wars

Nový cyklus Novozélandské mincovny inspirovaný filmovou ságou Star Wars přestavuje na netradičních stříbrných mincích bojovníky galaktického impéria. I když je císař Palpatine takřka všemocný, není ničím bez armády, která by napříč galaxií prosazovala jeho vůli, a jako první vyrážejí do bitvy stormtroopeři.

V Klonových válkách se organičtí vojáci ukázali být mnohem efektivnější než bojoví droidi a císař si toho byl dobře vědom. Ve své armádě však klonované vojáky postupně nahradil branci ze všech koutů galaxie a vytvořil z nich obávané úderné jednotky. Tito stormtroopeři se pak stali páteří Impéria – doprovázeli námořnictvo a tvořili planetární posádky. Byli nasazováni nejen v ozbrojených konfliktech, ale také jako pořádkové složky v oblastech civilních nepokojů, o které v časech Palpatinovy hrůzovlády nebyla nouze. Jejich výcvik a vybavení se lišily podle prostředí, ve kterém byli nasazeni, ale jedno měli společné – ochrannou zbroj s přilbou, která z armády činila zdánlivě nekonečnou anonymní masu. Je ironické, že barvou vojáků prosazujících vůli temné strany Síly se stala bílá…

Reverzní strana obdélníkové mince zkrášlené patinou předkládá kolorovanou polopostavu stormtroopera, který svírá blaster. V plastickém reliéfu na pozadí je pak nastoupena celá úderná jednotka. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2020 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Rozměr
53 x 36 mm
Provedení
STANDARD
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84289-751
Emisní náklad
2000 ks
Datum emise
březen 2020
Balení
kartonová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandské dolary