Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars 2020 Lando Calrissian proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars 2020 Lando Calrissian proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
únor 2020
Emisní náklad
10000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Hrdinové Star Wars

Jak se jmenoval gambler, kterého Han Solo při partičce sabaccu připravil o Millennium Falcona? Každý správný fanoušek Hvězdných válek vám řekne, že to byl Lando Calrissian. Právě jemu je věnována další stříbrná mince ze sběratelské série.

Lando Calrissian proslul svým neodolatelným šarmem, ale každý, kdo ho poznal blíže, rychle zjistil, že tomuto podfukáři není radno věřit. Pro osobní prospěch neváhal v životě lhát a podvádět, a nakonec se vypracoval až na barona Oblačného města – důlní kolonie na planetě Bespin. Když se však rozhodovalo o osudu celé galaxie, obětoval vše, čeho dosáhl, aby pomohl starému příteli, a v čele povstání proti zlovolnému císaři nasadil vlastní život…

Reverzní strana pamětní mince předkládá scénu z páté filmové epizody Hvězdných válek – Lando plný výčitek se sklání nad zmraženým tělem svého přítele Hana Sola, kterého zradil, aby ochránil své postavení. Averzní strana pak nese portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání 2020 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) – tedy atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue. Minci v oficiální licenci vyrazil tým Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí každé emise je elegantní dřevěná etue se speciálním mechanismem, který slouží k vystavení mince.

Specifikace

Číslo
84287-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandské dollary
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...