Stříbrná medaile Advent proof

Stříbrná medaile Advent proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
říjen 2022
Cena
1 100 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Vánoce

Stříbrná medaile, která rozšiřuje volný dárkový cyklus České mincovny s vánočními motivy, připomíná sváteční čas adventu.

Když se řekne advent, většina z nás si představí horečnaté období shonu, které je plné úklidu, pečení cukroví a shánění dárků. Zapomínáme, že smysl čtyř předvánočních nedělí by měl být především duchovní a že by měl právě naopak spočívat ve zpomalení a rozjímání… Název adventu je odvozený od latinského slova adventus neboli příchod, což je připomínkou dávného narození Ježíše Krista i předpovědí jeho budoucího návratu. Prvopočátky adventních oslav sahají až na konec 4. století našeho letopočtu a od té doby se vyvinula celá řada zvyků – křesťané drželi půst, v kostelech se zpívaly roráty, ale jedna tradice rychle zastínila všechny ostatní. První adventní věnec vyrobil v 19. století jeden německý teolog pro své děti, aby učinil přítrž jejich neustálému vyptávání, kolik času ještě zbývá do Vánoc. Postupné zapalování čtyř svíček na věnci vyrobeném z chvojí však má mnohem hlubší význam než jen pouhý odpočet – zatímco plamínky představují očekávaný příchod Krista, který je světlem ve tmě, kruhový věnec symbolizuje nekonečného a věčného Boha, který nemá začátek ani konec.

Averzní strana stříbrné medaile, která je dílem medailérky Lenky Nebeské, DiS., předkládá ozdobný nápis ADVENT, který je obklopen cesmínovým věncem. Reverzní stranu autorka věnovala čtveřici hořících svíček.

Nedílnou součástí emise je české dárkové balení, kam lze vepsat věnování.

V naší nabídce najdete také slovenskou verzi dárkového balení.

Specifikace

Číslo
31781-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Lenka Nebeská, DiS.
Autor reverzu
Lenka Nebeská, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
13 g
Průměr
28 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...