Stříbrná medaile apoštol Jan stand

Stříbrná medaile apoštol Jan stand

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
listopad 2012
Emisní náklad
500 ks
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Apoštolové

Apoštol svatý Jan byl syn Zebedea a Salome, bratr Jakuba. Nejprve byl rybářem na Genezaretském jezeře. Poté se stal učedníkem Jana Křtitele a později jedním z dvanácti učedníků , apoštolů Ježíše Krista. A právě jeho Ježíš nejvíce miloval.
Jeho symbolem jakožto evangelisty je orel, obecným atributem kniha nebo svitek a psací náčiní. Individuálním atributem sv. Jana Evangelisty je pohár - poukazuje na jed, který mu byl podán, ale Jan číši požehnal a poté vypil a jed mu neuškodil. Svátek sv. Jana spadá do vánočního cyklu, slaví se 27. prosince a je spojen s žehnáním vína. Podle tradice je apoštol sv. Jan autorem Zjevení (apokalypsy) zařazené do Nového zákona.
Na averzní straně je zachycen píšící svatý Jan v rouchu, v mladém věku, doplněn symboly.
Na reverzní straně medaile jsou vyobrazeny některé ze symbolů apokalypsy – například žena oděna sluncem, s měsícem pod nohama a s korunou dvanácti hvězd kolem hlavy představující Pannu Marii.
Její dítě – syn Ježíš, má železnou berlou pást všechny národy. Ohnivý drak s deseti rohy a sedmi hlavami nesoucími královskou korunu symbolizuje ďábla, který ocasem smetl třetinu hvězd z nebe na zem.

Limitovaný náklad 500 kusů.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
30683-720
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
ak. soch. Daniela Kartáková
Autor reverzu
ak. soch. Daniela Kartáková
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
13 g
Průměr
28 mm
Balení
Modrá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...