Stříbrná medaile Apoštol Jidáš Iškariotský stand

Stříbrná medaile Apoštol Jidáš Iškariotský stand

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
září 2022
Emisní náklad
500 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Apoštolové

Na poslední stříbrné medaili České mincovny z dvanáctidílné série s názvem Apoštolové se objevuje nechvalně proslulý Jidáš Iškariotský.

Jidáš Iškariotský byl váženým apoštolem a důvěryhodným pokladníkem svých bratrů ve víře. Ježíš mu věnoval stejnou péči a projevoval stejnou lásku jako všem svým učedníkům. Jidáš byl přítomen všem Ježíšovým kázáním, byl svědkem jeho zázraků a sám díky němu dokázal uzdravovat nemocné nebo vyhánět z lidí démony. Přesto svého mistra zradil a jeho jméno se stalo synonymem podlého, věrolomného, bezcharakterního a falešného člověka. Proč Jidáš vydal Krista nepřátelům, kteří ho ukřižovali? Na to se křesťané snaží odpovědět už dva tisíce let. Možná ho svedl mamon – ostatně za polibek, kterým prozradil Ježíše, dostal třicet stříbrných mincí. Možná bylo jeho motivem vlastenectví – mohl být zklamaný, že Syn boží odmítá použít své nadpřirozené schopnosti proti nenáviděnému Římu. Možná do jeho srdce vstoupil sám ďábel. A možná byl od samého začátku součástí Ježíšova plánu – vždyť bez Jidášovy zrady by Spasitel nemohl naplnit svůj osud… Stejně tak Jidášova sebevražda nemusela být jen výrazem černého svědomí a zoufalství, ale také oddanosti. Možná se Jidáš oběsil proto, aby se co nejdříve dostal na onen svět a mohl Ježíše požádat o odpuštění.

Reverzní strana medaile, která je dílem medailérky Lenky Nebeské, DiS., je věnována zrádnému polibku, kterým Jidáš označil Ježíše Krista. Na averzní straně drží proradný apoštol měšec plný mincí – přemítá nad svým skutkem a na stromě za ním visí oprátka.

Završte svou biblickou sbírku posledním apoštolem!

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31357-720
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Lenka Nebeská, DiS.
Autor reverzu
Lenka Nebeská, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
13 g
Průměr
28 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...