Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Dárky
  3. Dárky k narozeninám
  4. Stříbrná medaile K narozeninám - oslava proof
Zpět

Stříbrná medaile K narozeninám - oslava proof

Cena (včetně DPH)
2 090 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
31488-721


Protože vybrat správný narozeninový dárek není nic jednoduchého, Česká mincovna připravila univerzální, originální a hodnotnou pozornost v podobě stříbrné pamětní medaile.

Staří Římané si připomínali výročí svého příchodu na svět bujarými oslavami překypujícími dobrým jídlem a pitím. Historická náboženství, která přetrvala dodnes, se ale na narozeniny dívala jinak – zatímco judaismus jim nepřikládal význam, křesťanství a islám považovaly narozeninové oslavy rovnou za hřích. A takoví hinduisté vnímali jako mnohem důležitější okamžik své smrti. Ve středověku hrály dominantní úlohu jmeniny a výročí narození bylo vyhrazeno jenom pro movitou šlechtu. Časy se naštěstí mění a myšlení a způsoby se postupně vyvíjejí. Možná se však jenom vracejí ke kořenům – dnešní oslavy narozenin totiž mají nejblíže k těm římským. Nemůže při nich chybět spousta dobrot v čele s dortem, nezastupitelnou roli hraje přípitek něčím ostřejším a všichni se samozřejmě těší na nejrůznější dárky.

Motivem dárkové ražby z ateliéru medailérky MgA. Terezy Eisnerové je právě veselá narozeninová oslava. Obě strany medaile nesou stylizované postavičky – jedna připíjí na zdraví a druhá sfoukává svíčky na dortu. Oslavenci jsou obklopení konfetami a opisem VŠE NEJLEPSÍ K NAROZENINÁM. Reliéf je vyražený v neobvyklém provedení reverse proof, které dává vyniknout ozdobnému dezénu.

Narozeninová ražba vychází ve dvou variantách – pokud hledáte tradičnější motiv, najdete ho v nabídce České mincovny.

Materiál
Stříbro
Váha
42 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
50 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
MgA. Tereza Eisnerová
Autor reverzu
MgA. Tereza Eisnerová
Číslo
31488-721
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
březen 2019
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna