Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Dárky
  3. Dárky k narozeninám
  4. Stříbrná medaile K narozeninám - vinná réva proof
Zpět

Stříbrná medaile K narozeninám - vinná réva proof

Cena (včetně DPH)
2 090 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
31482-721


Říká se, že dobrý člověk zraje jako víno. Pokud chcete dobrému člověku popřát všechno nejlepší k narozeninám originálním, a přece tradičním způsobem, je tu stříbrná pamětní medaile České mincovny.

Historie lidské civilizace je historií vinné révy. Již v sumerském Eposu o Gilgamešovi, který je vůbec nejstarším literárním dílem, se hovoří o nápoji občerstvujícím duši. V pozdějších kulturách helénismu, judaismu a křesťanství, z nichž naše současná společnost čerpá, pak víno hraje nezastupitelnou roli a je předmětem mnoha podobenství. V časech antiky byla réva označována za bylinu života, která je symbolem nesmrtelnosti a věčného mládí, či za mystický strom poznání, který zasvěcenému odhalí tajemství duše. Izraelská nauka spatřuje ve víně moudrost – vždyť i latinské rčení praví, že ve víně je pravda. A v křesťanství je víno spojováno s krví – tedy se samou podstatou lidského bytí. Když ponecháme symboliku stranou, víno si napříč dějinami spojujeme s pohodou a dobrou náladou, ale také luxusem a oslavou významných okamžiků.

Averzní strana dárkové ražby, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, nese vkusnou kompozici složenou ze skleniček, hroznů, listů a úponků vinné révy. Reverzní strana navazuje na averz a vévodí jí nápis DOBRÝ ČLOVĚK ZRAJE JAKO VÍNO.

Narozeninová ražba vychází ve dvou provedeních – pokud hledáte rozvernější motiv, najdete ho v nabídce České mincovny.

Materiál
Stříbro
Váha
42 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
50 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
MgA. Tereza Eisnerová
Autor reverzu
MgA. Tereza Eisnerová
Číslo
31482-721
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
březen 2019
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna