Stříbrná medaile K narozeninám - vinná réva proof

Stříbrná medaile K narozeninám - vinná réva proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
březen 2019
Cena
2 290 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Říká se, že dobrý člověk zraje jako víno. Pokud chcete dobrému člověku popřát všechno nejlepší k narozeninám originálním, a přece tradičním způsobem, je tu stříbrná pamětní medaile České mincovny.

Historie lidské civilizace je historií vinné révy. Již v sumerském Eposu o Gilgamešovi, který je vůbec nejstarším literárním dílem, se hovoří o nápoji občerstvujícím duši. V pozdějších kulturách helénismu, judaismu a křesťanství, z nichž naše současná společnost čerpá, pak víno hraje nezastupitelnou roli a je předmětem mnoha podobenství. V časech antiky byla réva označována za bylinu života, která je symbolem nesmrtelnosti a věčného mládí, či za mystický strom poznání, který zasvěcenému odhalí tajemství duše. Izraelská nauka spatřuje ve víně moudrost – vždyť i latinské rčení praví, že ve víně je pravda. A v křesťanství je víno spojováno s krví – tedy se samou podstatou lidského bytí. Když ponecháme symboliku stranou, víno si napříč dějinami spojujeme s pohodou a dobrou náladou, ale také luxusem a oslavou významných okamžiků.

Averzní strana dárkové ražby, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, nese vkusnou kompozici složenou ze skleniček, hroznů, listů a úponků vinné révy. Reverzní strana navazuje na averz a vévodí jí nápis DOBRÝ ČLOVĚK ZRAJE JAKO VÍNO.

Narozeninová ražba vychází ve dvou provedeních – pokud hledáte rozvernější motiv, najdete ho v nabídce České mincovny.

Specifikace

Číslo
31482-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Tereza Eisnerová
Autor reverzu
MgA. Tereza Eisnerová
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
42 g
Průměr
50 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...