Stříbrná medaile Mandala - Důvěra proof

Stříbrná medaile Mandala - Důvěra proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
květen 2022

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Sedmá stříbrná medaile České mincovny z dárkového cyklu pro každou příležitost nese mandalu s motivem důvěry.

Slovo mandala pochází ze staroindického sanskrtu a lze ho přeložit jednoduše jako kruh. Jeho význam už ale tak jednoduchý není – představuje nekonečno, dokonalost, rovnováhu, jednotu, … Mandaly mají podobu kruhového obrazce se středem, z něhož – či do něhož – směřují symetricky uspořádané tvary. Vedle tvarů, které symbolizují mužskou energii, obsahují mandaly také barvy, které zastupují energii ženskou. Barvy proto nesmějí chybět ani na stříbrných medailích. Síla každé mandaly je schovaná v jejím středu, kde všechno začíná i končí, a tak je doprostřed medaile vsazen skleněný kámen. Přestože si lidé spojují mandaly především s civilizacemi jižní Asie, jejich variace se vyskytují napříč časem, kulturami i náboženskými a filozofickými systémy – stačí se podívat na okna evropských katedrál nebo na lapače snů amerických Indiánů. Představují nástroj pro relaxaci, meditaci a sebepoznání, ale také pro řešení problémů či plnění přání. Protože největším přáním je pro mnoho lidí důvěra, stala se motivem sedmé dárkové mandaly České mincovny.

Důvěra je pocitem jistoty v situacích, kdy se spoléháme na druhé a nepochybujeme, že splní naše očekávání. Tento pozitivní předpoklad vyžaduje na jedné straně víru a přesvědčení a na druhé straně spolehlivost a předvídatelnost. Dlouhodobá a pevná důvěra se nezrodí hned – je potřeba ji neustále prohlubovat a utvrzovat. Pokaždé, když zažíváme těžké časy, je naše důvěra podrobována nové zkoušce, a zatímco budování vztahu, který je prostý rizika a pochybností, může trvat celé roky, ztráta důvěry bývá otázkou pouhých vteřin. Ten, kdo nemá důvěru, je pak ztracen, protože nedokáže prosadit své názory ani vybudovat opravdové vztahy…


Averzní strana kolorované medaile, jejíž autorkou je mladá medailérka Kristýna Šánová, nese skleněný střed obklopený zeleným ornamentem, ve kterém se ukrývají klíče symbolizující důvěru. Reverzní strana medaile, která je reliéfní, je pak společná celé řadě mandal České mincovny.

Dárková medaile představuje originální talisman. Další mandaly, které najdete v nabídce České mincovny, nesou motivy lásky, přátelství, zdraví, bohatství, odvahy a svobody.

Specifikace

Číslo
31770-718
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Kristýna Šánová
Autor reverzu
Kristýna Šánová
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Kamínky
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
16 g
Průměr
34 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...