Stříbrná medaile Mandala - Přátelství proof

Stříbrná medaile Mandala - Přátelství proof

Stav skladu
Skladem na prodejně
Datum emise
červenec 2019

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Druhá stříbrná medaile České mincovny z dárkového cyklu pro každou příležitost nese mandalu s motivem přátelství.

Slovo mandala pochází ze staroindického sanskrtu a lze ho přeložit jednoduše jako kruh. Jeho význam už ale tak jednoduchý není – představuje nekonečno, dokonalost, rovnováhu, jednotu, … Mandaly mají podobu kruhového obrazce se středem, z něhož – či do něhož – směřují symetricky uspořádané tvary. Vedle tvarů, které symbolizují mužskou energii, obsahují mandaly také barvy, které zastupují energii ženskou. Barvy proto nesmějí chybět ani na stříbrných medailích. Síla každé mandaly je schovaná v jejím středu, kde všechno začíná i končí, a tak je doprostřed medaile vsazen skleněný kámen. Přestože si lidé spojují mandaly především s civilizacemi jižní Asie, jejich variace se vyskytují napříč časem, kulturami i náboženskými a filozofickými systémy – stačí se podívat na okna evropských katedrál nebo na lapače snů amerických Indiánů. Představují nástroj pro relaxaci, meditaci a sebepoznání, ale také pro řešení problémů či plnění přání. Protože největším přáním je pro mnoho lidí přátelství, stalo se motivem druhé dárkové mandaly České mincovny.

Ani ten, kdo má spoustu kamarádů a známých, možná nepoznal opravdové přátelství. Slovy Senecy: „Mám mnoho kamarádů, na které se mohu obrátit kdykoliv, když nic nepotřebuji.“ Skutečný přítel je tu vždy pro vás a chce pro vás to nejlepší. Naslouchá vám a rozumí. Je ohleduplný, ale nechybí mu upřímnost. Jeho pomoc je nezištná, můžete mu důvěřovat a neváhá se pro vás obětovat. Pravý přítel je ten, který přijde, když všichni odcházejí.

Averzní strana medaile, jejíž autorkou je mladá medailérka Kristýna Šánová, nese kolorovaný žlutooranžový ornament – skládá se z postaviček shromážděných v kruhu, které obklopují skleněný střed. Reverzní strana medaile, která je reliéfní, je společná celé řadě mandal České mincovny.

Dárková medaile představuje originální talisman. Pokud jde ve vašem vztahu o více než přátelství, v nabídce České mincovny najdete také mandalu lásky.

Specifikace

Číslo
31484-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
VOŠ Kristýna Šánová
Autor reverzu
VOŠ Kristýna Šánová
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Kamínky
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
16 g
Průměr
34 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...