Stříbrná medaile Mandala - Změna proof

Stříbrná medaile Mandala - Změna proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
září 2022

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Osmá stříbrná medaile České mincovny z dárkového cyklu pro každou příležitost nese mandalu s motivem změny.

Slovo mandala pochází ze staroindického sanskrtu a lze ho přeložit jednoduše jako kruh. Jeho význam už ale tak jednoduchý není – představuje nekonečno, dokonalost, rovnováhu, jednotu, … Mandaly mají podobu kruhového obrazce se středem, z něhož – či do něhož – směřují symetricky uspořádané tvary. Vedle tvarů, které symbolizují mužskou energii, obsahují mandaly také barvy, které zastupují energii ženskou. Barvy proto nesmějí chybět ani na stříbrných medailích. Síla každé mandaly je schovaná v jejím středu, kde všechno začíná i končí, a tak je doprostřed medaile vsazen skleněný kámen. Přestože si lidé spojují mandaly především s civilizacemi jižní Asie, jejich variace se vyskytují napříč časem, kulturami i náboženskými a filozofickými systémy – stačí se podívat na okna evropských katedrál nebo na lapače snů amerických Indiánů. Představují nástroj pro relaxaci, meditaci a sebepoznání, ale také pro řešení problémů či plnění přání. Protože největším problémem je pro mnoho lidí změna, stala se motivem osmé dárkové mandaly České mincovny.

Ať už chceme, nebo ne, všechno kolem nás se mění, přetváří a vyvíjí. Tomuto nezastavitelnému procesu neunikneme ani my sami. Některé změny jsou rychlé a citelné, jiné pomalé a nenápadné, ale všechny jsou nevyhnutelné. Přestože je změna přirozenou součástí veškeré existence, někdy máme tendenci se jí bránit – pevně se držet zažité rutiny a domnělých jistot. Takové chování však brzdí náš vývoj a spolu s ním oddaluje úspěch. Kdo se nepřizpůsobí, ten nedosáhne cíle. Kdo nepřijme změnu, tomu se nemohou splnit sny…

Averzní strana kolorované medaile, jejíž autorkou je mladá medailérka Kristýna Šánová, nese skleněný střed obklopený černobílým ornamentem, který vyjadřuje změnu jako řetězec příčin a následků. Reverzní strana medaile, která je reliéfní, je pak společná celé řadě mandal České mincovny.

Dárková medaile představuje originální talisman. Další mandaly, které najdete v nabídce České mincovny, nesou motivy lásky, přátelství, zdraví, bohatství, odvahy, svobody a důvěry.

Specifikace

Číslo
31771-718
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Kristýna Šánová
Autor reverzu
Kristýna Šánová
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Kamínky
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
16 g
Průměr
34 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...