Stříbrná medaile Olympijské hry v Pekingu 2022 proof

Stříbrná medaile Olympijské hry v Pekingu 2022 proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
únor 2022
Emisní náklad
1000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Peking 2022

Čtyřiadvacáté zimní olympijské hry, které přivítají 2892 sportovců v 15 sportech, se konají v únoru 2022 – kvůli koronavirové pandemii pouhého půl roku po skončení letních olympijských her. Jako památka na velkolepou sportovní událost, kterou hostí čínský Peking, vznikly tradiční stříbrné medaile České mincovny.

V Pekingu se v roce 2008 konaly letní olympijské hry a o čtrnáct let později se sportovní svátek do čínského hlavního města vrací – tentokrát ovšem v zimní podobě.
Peking se tak stane úplně první metropolí v dějinách, která hostila letní i zimní olympiádu. Sportovní fanoušci poznají staré známé areály i úplně nová sportoviště. Slavnostní ceremoniály se opět odehrají v majestátním Ptačím hnízdě. Vodní krychle, která v létě hostila plavecké sporty, se pro turnaj v curlingu promění v ledovou kostku. Pro rychlobruslaře byla vybudována poutavá hala, jejíž tvar připomíná stužku. Soutěže v big airu se budou konat v prostorách někdejší továrny, jejíž chladírenské věže poslouží jako pozadí pro videoshow.

Na averzní straně stříbrné ražby, která je dílem medailéra MgA. Martina Daška, najdete vyobrazení Ptačího hnízda – čili Pekingského národního stadionu. Reverzní strana je pak věnována Českému olympijskému výboru, který je již tradičně partnerem České mincovny, a předkládá českou vlajku s českým lvem.

Emisní náklad čítá pouhých 1000 kusů.

Specifikace

Číslo
31817-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
16 g
Průměr
34 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...