Stříbrná medaile Tři králové proof

Stříbrná medaile Tři králové proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
listopad 2020
Emisní náklad
1000 ks
Doručení na adresu
nedostupný

Osobní odběr na prodejně

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Vánoce

Hledáte hodnotný, vkusný a univerzální vánoční dárek? Nechte se inspirovat příběhem tří králů, který je zvěčněn na stříbrné medaili České mincovny.

Tři mudrci,
které záře hvězdy přivedla do Betléma, kde vzdali hold novorozenému Mesiášovi, s sebou přinesli vzácné dary. Melichar Ježíška obdaroval zlatem – drahým kovem, jehož hodnotu lidé uznávají po tisíciletí. Baltazarovým darem bylo kadidlo – vonná směs používaná při náboženských obřadech a meditacích. Kašpar přinesl myrhu – pryskyřici, která je důležitou složkou kadidla a nejrůznějších mastí. Ve starověku byla myrha velmi ceněna a její hodnota dokonce převyšovala její váhu ve zlatě. Dárky se pak staly nedílnou součástí oslav narození Páně. Ve středověku dostávaly děti o Vánocích červená jablíčka jako symbol zdraví, mladé panny byly obdarovávány perlami, které byly symbolem čistoty, a tradičním darem byl i peníz z drahého kovu. Nepustil-li ho obdarovaný celý večer z dlaně, odměnou mu byl příslib bohatého života. Zkusíte to?

Averzní straně stříbrné medaile, která je dílem medailérky Ludmily Kracíkové, DiS., vévodí tři králové s dary v rukou. Reverzní strana pak předkládá Ježíška se svatozáří v jesličkách, nad kterým září Betlémská hvězda. Obě strany propojuje dekorativní klenba.

Nedílnou součástí emise je tematické dárkové balení, kam lze vepsat věnování.

Specifikace

Číslo
31530-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Autor reverzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Není
Materiál
Stříbro
Ryzost
999
Váha
13 g
Průměr
28 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...