Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Batman 2022 proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Batman 2022 proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
listopad 2022
Emisní náklad
5000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Dalším superhrdinou, který se objevuje na uncové stříbrné minci z cyklu věnovaného klasickým komiksům vydavatelství DC, je Batman.

Temný rytíř, maskovaný křižák, nejlepší detektiv na světě, Batman. Kdo by neznal alter ego miliardáře Bruce Waynea, který poté, co mu v dětství zavraždili rodiče, přísahal, že bude chránit město Gotham před zlem. V přestrojení za netopýřího muže neúnavně bojuje s nekonečným zástupem šílených padouchů – Jokerem, Penguinem, Riddlerem, Banem –, avšak na rozdíl od většiny superhrdinů nemá k dispozici nadpřirozené schopnosti. V boji se zločinem mu místo toho slouží dokonalá fyzička a pronikavý intelekt, ale také špičkové technologie. Nejikoničtější kousek v jeho výbavě tvoří Batmobil – supermoderní vůz, který hravě obstojí jako bitevní tank i závodní speciál. Batman se může spolehnout i na své věrné přátele – Robina, Supermana, Flashe, Wonder Woman, …

Reverzní strana mince předkládá dvě vyobrazení Batmana – stojící figuru doprovází postava v akci s vlajícím pláštěm. V reliéfu nechybí ikonický symbol netopýra. Averz je pak věnován nezbytným atributům emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jménu a portrétu královny Alžběty II., nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD) a roku emise 2022. Ražba, která vychází v oficiální licenci vydavatelství DC Comics, je dílem Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do elegantní krabičky s komiksovou ilustrací.

Specifikace

Číslo
84493-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Obal
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...