Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Flash 2022 proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Flash 2022 proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
květen 2022
Emisní náklad
5000 ks
Cena
2 890 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Druhým superhrdinou, který se objevuje na uncové stříbrné minci z cyklu věnovaného klasickým komiksům vydavatelství DC, je Flash.

Nejrychlejší muž na světě je rychlý jako blesk,
a protože to byla právě bouřka, která mu dala nadlidské schopnosti, přijal policejní vyšetřovatel Barry Allen pseudonym Flash. Jeho bleskové reflexy jdou ruku v ruce s pohotovým uvažováním. Rychlost, kterou tento superhrdina dokáže vyvinout, nezná hranic – dokonce nezřídka porušuje samotné zákony fyziky. Flash například umí rozvibrovat molekuly svého těla tak, že zvládne projít pevnou hmotou. Dokáže také překonat rychlost světla, což ho řadí k nejmocnějším bytostem v celém vesmíru. Nadsvětelná rychlost mu totiž umožňuje navštěvovat alternativní reality nebo cestovat v čase a napravit tragické události, při kterých nestihl zasáhnout…

Reverzní strana mince předkládá dvě vyobrazení Flashe – sebevědomou figuru s rukama v bok doprovází běžící postava. V reliéfu pochopitelně nemůže chybět ikonický symbol blesku – emblém, který superhrdina nosí na hrudi. Averz je pak věnován nezbytným atributům emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jménu a portrétu královny Alžběty II., nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD) a roku emise 2022. Ražba, která vychází v oficiální licenci vydavatelství DC Comics, je dílem Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do elegantní krabičky s komiksovou ilustrací.

Specifikace

Číslo
84467-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Obal
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...