Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Superman 2022 proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Superman 2022 proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2022
Emisní náklad
5000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Superman, kterého v roce 1938 stvořilo autorské duo Jerry Siegel a Joe Shuster, se stal úplně prvním komiksovým superhrdinou. Hold mu vzdává pamětní mince vyražená z jedné trojské unce stříbra.

Muž z oceli, poslední syn Kryptonu, muž zítřka, Kal-El, Clark Kent, Superman
– pod řadou jmen se skrývá nejmocnější bytost na planetě Zemi. Superhrdina z města Metropolis má k dispozici mnoho fantastických schopností. Je rychlejší než vystřelená kulka a silnější než lokomotiva, má mrazivý dech, ohnivý pohled, rentgenový zrak, dokonalý sluch a v neposlední řadě dokáže létat. Je prakticky nezranitelný a jeho jedinou slabinou je tajemný minerál kryptonit. Je paradoxní, že Superman, který je ztělesněním těch nejušlechtilejších lidských ideálů – pravdy, soucitu a spravedlnosti – je ve skutečnosti mimozemšťanem, kterého rodiče poslali na cestu vesmírem, aby unikl zkáze rodné planety. Když právě neodráží invazní armády galaktických dobyvatelů nebo nehatí plány geniálního zločince Lexe Luthora, skrývá svou totožnost, aby zapadl mezi obyčejné lidi. Vystupuje jako nenápadný reportér deníku Daily Planet, kde pracuje se svou životní láskou Lois Laneovou.

Reverzní strana mince předkládá
dvě vyobrazení Supermana – sveřepou figuru se zaťatými pěstmi doprovází postava v letu. V reliéfu pochopitelně nemůže chybět ikonický štít s písmenem S – erb rodu Elů, který superhrdina nosí na hrudi. Averz je pak věnován nezbytným atributům emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy jménu a portrétu královny Alžběty II., nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD) a roku emise 2022. Ražba, která vychází v oficiální licenci vydavatelství DC Comics, je dílem Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do
elegantní krabičky s komiksovou ilustrací.

Specifikace

Číslo
84465-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Obal
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...