Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Albus Brumbál proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Albus Brumbál proof

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Na třetí stříbrné minci z nové sběratelské série inspirované kouzelnickým světem Harryho Pottera se představuje sám profesor Albus Brumbál.

Albus Percival Wulfric Brian Brumbál
byl bezpochyby největším kouzelníkem devatenáctého a dvacátého století. Již při studiích vynikal mimořádným magickým i alchymistickým nadáním a není divu, že se později sám stal ředitelem Školy čar a kouzel v Bradavicích. Působil rovněž jako Nejvyšší divotvorce Starostolce a Nejhlavnější hlavoun Mezinárodního sdružení kouzelníků, ale největší slávu si vydobyl bojem s černokněžníky Grindelwaldem a Voldemortem. Byl nejen velmi moudrý, ale také mimořádně mocný, za což vděčil mimo jiné své Bezové hůlce – jedné z legendárních Relikvií smrti. Na sklonku života se stal mentorem Harryho Pottera a zasloužil se o to, že dobro opět zvítězilo nad zlem…

Reverzní straně mince vévodí Brumbálův charismatický portrét. Nechybí mu majestátní plnovous, kouzelnická čapka, Bezová hůlka ani věrný fénix Fawkes. Averzní strana pak nese portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání 2020 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) – tedy atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue. Minci v oficiální licenci vyrazil tým Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí každé emise je elegantní dřevěná etue se speciálním mechanismem, který slouží k vystavení mince.

Specifikace

Číslo
84322-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40,6 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...