Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Harry Potter proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Harry Potter proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
říjen 2020
Emisní náklad
5000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Na čtvrté stříbrné minci ze sběratelské série inspirované zbožňovaným kouzelnickým světem se představuje sám Harry Potter.

Život sirotka jménem Harry Potter není žádný med. Své rodiče nepoznal a vyrůstá u strýce s tetou, kteří pro něj nemají vlídného slova. Pak se ale přiblíží Harryho jedenácté narozeniny a ve schránce se objeví dopis, který mu oznamuje, že má nastoupit do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Jeho život se rázem změní – objevuje fascinující magickou říši, dozvídá se pravdu o svých rodičích, které zavraždil černokněžný lord Voldemort, a zjišťuje, že v kouzelnickém světě je celebritou. Poznává přátele na život i nepřátele na smrt a netuší, že v jeho rukou již brzy spočine osud celého světa...

Reverzní straně mince vévodí Harryho portrét s charakteristickými brýlemi, jizvou na čele ve tvaru blesku a tasenou hůlkou. Doprovází ho jeho věrná sova Hedvika, která mu nese nové koště. Averzní strana pak předkládá portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání 2020 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) – tedy atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue. Minci v oficiální licenci vyrazil tým Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí každé emise je elegantní dřevěná etue se speciálním mechanismem, který slouží k vystavení mince.

Specifikace

Číslo
84324-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40,6 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...