Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Ohnivý pohár proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Ohnivý pohár proof

Stav skladu
Vyprodáno
Emisní náklad
5000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Po Vězni z Azkabanu se své stříbrné mince dočkalo čtvrté filmové dobrodružství Harryho Pottera s podtitulem Ohnivý pohár.

Škola čar a kouzel v Bradavicích není jedinou na světě. U příležitosti konání prestižního Turnaje Tří kouzelníků ji navštíví půvabné studentky dívčí školy v Krásnohůlkách a drsní studenti chlapecké školy v Kruvalu, aby se svými bradavickými protějšky soupeřili o to, která alma mater je ta nejlepší. I když Harry Potter sleduje přípravy na klání se zájmem, má plnou hlavu jiných starostí – s náročným učivem čtvrtého ročníku, s přípravami na vánoční ples i se stoupenci temného lorda Voldemorta. Pak ho ale kouzelný Ohnivý pohár proti všem očekáváním a pravidlům vybere jako čtvrtého účastníka nebezpečného klání…

Neobvyklá obdélníková mince má podobu filmového plakátu. V živých barvách, kterých bylo docíleno technologií kolorování, se objevuje trojice nerozlučných přátel – Harry, Ron a Hermiona –, které doprovází účastníci Turnaje Cedric, Fleur a Viktor. Ve stříbrném reliéfu se pak vyjímají věže soutěžní arény a Bradavického hradu. Protože vydavatelem mince je ostrov Niue, její averzní strana nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2020 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84325-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...