Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Tajemná komnata proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Tajemná komnata proof

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Po Kameni mudrců se své stříbrné mince dočkalo druhé filmové dobrodružství Harryho Pottera s podtitulem Tajemná komnata.

První prázdniny skončily a Harry Potter nastupuje do druhého ročníku Školy čar a kouzel v Bradavicích. Nedbá varování skřítka Dobbyho, podle kterého mu hrozí jistá smrt, a znovu se setkává se svými přáteli Ronem a Hermionou. Společně pak zápolí s nástrahami kouzelnického učiva, ale především odhalují vražedné spiknutí, skrytou identitu Zmijozelova dědice a záhadu Tajemné komnaty…

Neobvyklá obdélníková mince má podobu filmového plakátu. V živých barvách, kterých bylo docíleno technologií kolorování, se objevuje trojice nerozlučných přátel – Harry, Ron a Hermiona –, které doprovází domácí skřítek Dobby. Ve stříbrném reliéfu se pak vyjímá propracovaný interiér Bradavického hradu. Protože vydavatelem mince je ostrov Niue, její averzní strana nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2020 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84320-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...