Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Vězeň z Azkabanu proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2020 Vězeň z Azkabanu proof

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Po Tajemné komnatě se své stříbrné mince dočkalo třetí filmové dobrodružství Harryho Pottera s podtitulem Vězeň z Azkabanu.

Ani třetí ročník Školy čar a kouzel v Bradavicích nezačíná pro kouzelnického učně Harryho Pottera v klidu, míru a pokoji. Dozví se totiž, že z nechvalně proslulého vězení v Azkabanu uprchl nebezpečný zločinec Sirius Black – čaroděj zodpovědný za smrt jeho rodičů, který teď usiluje i o Harryho život. Naštěstí se chlapec může spolehnout na své věrné přátele, kteří mu pomohou odhalit, že nic není takové, jak se na první pohled zdá…

Neobvyklá obdélníková mince má podobu filmového plakátu. V živých barvách, kterých bylo docíleno technologií kolorování, se objevuje trojice nerozlučných přátel – Harry, Ron a Hermiona –, které zpovzdálí pozoruje Sirius Black. Ve stříbrném reliéfu se pak vyjímají stromy Zapovězeného lesa. Protože vydavatelem mince je ostrov Niue, její averzní strana nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2020 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84321-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...