Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Hermiona Granger proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Hermiona Granger proof

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Pátá stříbrná mince ze sběratelské série inspirované kouzelnickým světem Harryho Pottera připomíná Hermionu Grangerovou.

Hermiona je Harryho nejlepší kamarádkou a spolužačkou
– stejně jako on studuje na nebelvírské koleji Školy čar a kouzel v Bradavicích. Přestože je mudlovského původu, je bezpochyby nejlepší studentkou ročníku a mimořádně nadanou čarodějkou. Miluje knihy a veškeré vědění a je tak trochu šprtka. Vyniká v kouzlení a přípravě lektvarů, ale přece jen se jí občas něco nepodaří – třeba věštění nebo létání na koštěti. Je možná až příliš ctižádostivá a někdy může působit všeználkovsky nebo dokonce povýšeně. Ve skutečnosti je ale velmi kamarádská, oddaná a má velký smysl pro spravedlnost. I když má ráda pořádek a vyžaduje pevný řád, neváhá ho porušit, pokud je v sázce osud jejích přátel…

Na reverzní straně mince najdete portrét Hermiony, která se s hůlkou v ruce chystá seslat jedno ze svých bezchybných kouzel. Averzní strana pak předkládá portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání 2021 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) – tedy atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue. Minci v oficiální licenci vyrazil tým Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí každé emise je elegantní dřevěná etue se speciálním mechanismem, který slouží k vystavení mince.

Specifikace

Číslo
84331-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40,6 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...