Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Relikvie smrti 2. část proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Relikvie smrti 2. část proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
prosinec 2021
Emisní náklad
5000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Po sedmi filmových epizodách se své stříbrné mince dočkalo také osmé a závěrečné dobrodružství Harryho Pottera s podtitulem Relikvie smrti, 2. část.

Harry Potter
a jeho věrní přátelé Ron a Hermiona usilovně pátrají po magických artefaktech, které jsou klíčem k nesmrtelnosti zlovolného Lorda Voldemorta. Přestože se jim několik těchto viteálů podařilo zničit, situace se zdá být beznadějná. Putování je zavede do jejich staré školy. Bradavický hrad sice ovládli Smrtijedi, ale zdejší studenti ani profesoři se nenechali zlomit. Vzepřou se utlačovatelům a spojí se, aby Harrymu poskytli čas potřebný k nalezení posledních střípků Voldemortovy duše. Duel, který rozhodne o osudu celého kouzelnického světa, se blíží…

Neobvyklá obdélníková mince má podobu filmového plakátu. V živých barvách, kterých bylo docíleno technologií kolorování, se objevuje trojice nerozlučných přátel – Harry, Ron a Hermiona. Ve stříbrném reliéfu se vyjímá Škola čar a kouzel v Bradavicích. Protože vydavatelem mince je ostrov Niue, její averzní strana nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2021 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84451-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Česká mincovna
Loading...