Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Relikvie smrti proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Relikvie smrti proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
srpen 2021
Emisní náklad
5000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Po Princi dvojí krve se své stříbrné mince dočkalo sedmé filmové dobrodružství Harryho Pottera s podtitulem Relikvie smrti.

Harry Potter je na útěku před Lordem Voldemortem a jeho nohsledy.
Nikde není bezpečno, nemá se na koho obrátit a jedinou oporou jsou mu věrní přátelé Ron a Hermiona. Smrtijedi totiž ovládli celý kouzelnický svět včetně školy v Bradavicích a ministerstva kouzel. Jediným řešením bezvýchodné situace je najít klíč k porážce nesmrtelného Voldemorta, který rozpoltil svou duši a jednotlivé kousky ukryl do magických artefaktů. Tyto viteály však mohou být schované kdekoli a mít jakoukoli podobu. Při pátrání se Harry dozví o dalších tajemných předmětech – třech mocných Relikviích smrti…

Neobvyklá obdélníková mince má podobu
filmového plakátu. V živých barvách, kterých bylo docíleno technologií kolorování, se objevuje trojice nerozlučných přátel – Harry, Ron a Hermiona –, kteří prchají před pronásledovateli. Ve stříbrném reliéfu se vyjímá temný les. Protože vydavatelem mince je ostrov Niue, její averzní strana nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2021 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do
speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84435-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Česká mincovna
Loading...