Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Pán prstenů 2022 Dvě věže proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Pán prstenů 2022 Dvě věže proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
září 2022
Emisní náklad
3000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Zbožňované trilogii Pán prstenů vzdává hold série stříbrných mincí. Druhá emise s motivem filmového plakátu připomíná snímek s podtitulem Dvě věže.

V roce 2001 uhranula velkolepá výprava Společenstva Prstenu celý svět. Film měl srdce, duši a také obrovský kasovní úspěch. Při rozpočtu čítajícím 93 milionů dolarů vydělal bezmála desetinásobek, a tak bylo jisté, že bude zfilmován i druhý díl knižní trilogie Pán prstenů. Dvě věže dorazily do kin o pouhý rok později. Poté, co byli hrdinové příběhu na konci prvního dílu rozděleni, se vydali svými vlastními cestami, a film tak mohl představit hned několik dějových linek zároveň. Komorní psychologické vyprávění podtržené mistrovským herectvím střídaly dechberoucí bitvy, ve kterých se na plátně střetly tisíce bojovníků. Starodávná poetika spisovatele J. R. R. Tolkiena se mísila s nejmodernějšími trikovými technologiemi, které přivedly k životu krvelačné skuruty útočící na Helmův žleb, rozvážného enta Stromovouse i politováníhodného hobita Gluma. Peter Jackson, který opět usedl na režisérskou židli, potvrdil, že úspěch jeho předchozího fantasy snímku nebyl jen šťastnou náhodou. Vyšvihl se mezi hollywoodskou elitu a začal připravovat završení svého životního díla…

Neobvyklá obdélníková mince má podobu filmového plakátu. V živých barvách, kterých bylo docíleno technologií kolorování, se vyjímají oblíbené postavy příběhu – Frodo, Gandalf, Aragorn, Arwen, Legolas, Gimli, Sam, Éowyn, Glum a Saruman. Stříbrnému reliéfu pak vévodí Sauronova pevnost Barad-dûr – čili jedna z titulárních dvou věží. Protože vydavatelem mince je ostrov Niue, její averzní strana nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2022 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84485-758
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...