Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Spider-Man 2023 proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Spider-Man 2023 proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
prosinec 2023
Emisní náklad
5000 ks
Cena
2 890 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Stříbrná mince vzdává hold zbožňovanému superhrdinovi komiksového vydavatelství Marvel, kterého zná celý svět jako Spider-Mana.

Peter Parker byl obyčejný teenager, ale poté, co ho kousl radioaktivní pavouk, se jeho život od základu změnil. Získal schopnost lézt po zdech, nadlidskou sílu a mrštnost i zvířecí instinkty. Tyto neuvěřitelné dovednosti se rozhodl využít k osobnímu prospěchu a sobecky si užíval života. Na jiných lidech mu nezáleželo, a když měl příležitost zastavit prchajícího zloděje, nechal ho utéct. Pak ale tentýž zločinec zavraždil Peterova milovaného strýčka a zdrcený mladík pochopil, že s velkou silou přichází i velká odpovědnost. Od té doby svou moc používá výhradně v boji proti zločinu. Vedle svalů mu při tom slouží i pronikavý intelekt, s jehož pomocí si vyrobil mechanické vrhače pavučin. S lupiči a gangstery si pavoučí muž hravě poradí, ale v cestě mu stojí i zástup smrtících superpadouchů – Green Goblin, Doctor Octopus, Venom, Kraven, Mysterio, Vulture, Lizard, Rhino, Electro, … Peter Parker si neoddechne ani když odloží červenomodrý kostým. Jako student bojuje s placením účtů, láskou i šikanou, ale jako Spider-Man je vždy připravený vyrazit do ulic New Yorku a riskovat život pro dobro ostatních…

Reverzní strana mince předkládá Spider-Mana v bojové póze. Z pravé ruky vystřeluje pavučinu, která je vyvedena v živých barvách. V reliéfu nechybí ani ikonický pavoučí symbol. Averz je pak věnován nezbytným atributům emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy státnímu znaku, nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD) a roku emise 2023. Ražba, která vychází v oficiální licenci společnosti Marvel, je dílem Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do elegantní krabičky s komiksovou ilustrací.

Specifikace

Číslo
84535-758
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Obal
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...